BiTTronik - Tani serwis i sprzedaż używanego sprzętu elektronicznego.


Idź do treści

Fotografia - Firmware - Schematy - Soft - MP3 - MP4

China MP4

WAŻNA INFORMACJA!!!


Na wstępie chciałbym przedstawić parę uwag dotyczących sprzętu produkowanego w Chinach.

Ogólnie przyjmuję się, że sprzęt ten jest gorszej jakości i do niczego się nienadający. Jest to mylne pojęcie szczególnie w dobie gdzie mamy doczynienia z coraz bardziej zawansowanymi technologiami produkcyjnymi. Człowieka lub kilku ludzi coraz częściej wypiera automat (powiedzmy robot) który wytwarza-montuje dane urządzenie. Więc sam produkt musi być dobrze zrobiony, tylko niewielki procent prac wykonywany jest przez pracownika w danej firmie, zwykle jest to połączenie kilku dodatkowych elementów i zamkięcie elektroniki w obudowie.

W przypadku odtwarzaczy multimedialnych MP3, MP4 i MP5 mówi się, że dźwięk jest marnej jakości lub nie odtwarza filmów itp.
Gdy chodzi o dźwięk to wina nie leży po stronie urządzenia tylko po stronie akcesorii dodatkowych w tym wypadku dokładanych słuchawek, które często są marnej jakości. Wystarczy dokupić sobie coś z wyższej półki i już mamy większą radość z nadal tanio zakupionego urządzenia produkcji chińskiej. Sprzedawcy często aby zaniżyć cenę sprzedaży zamawiają jak najtańsze akcesoria.

Kolejny problem to brak łączności z komputerem i tu przyczyna często nie leży znowu po stronie odtwarzacza tylko kabla USB. Często kable są marnej produkcji i niejednokrotnie są mocno skręcane wręcz łamane aby dały się wcisnąć w te małe oszczędne pudełeczka co powoduje uszkodzenie ich cieniutkich przewodzików.

Niektóre modele posiadają panel dotykowy, bywa często że nie działa prawidłowo ponieważ jest źle skalibrowany a taka funkcja jest dostępna w ustawieniach i można samodzielnie ją wykonać.

Następny problem który psuje opinie chińskim produktom to marna instrukcja tłumaczona lub najczęściej nie a niejednokrotnie nie od tego modelu. Często taki odwarzacz posiada mnóstwo funkcji które możemy modyfikować sami, bez instrukcji zwykle mówimy, że nic tu nie działa bo Made in China np. Nie działa głośnik, być może osoba nie wie, że jest programowa funkcja włączenia/wyłączenia głośnika. Lub nie odtwarza filmów, zwykle dlatego bo w instrukcji nie podano jakie mają być parametry takich plików.

Zdarzyły mi się podczas napraw przypadki, że klient zgłosił reklamację ponieważ nie może odtworzyć filmu na odtwarzaczu, jak się okazało miał wgrane pliki .vob które często są na płytach DVD. Inny klient natomiast zgłosił, że nie odtwarza mu muzyki jak się okazało przekopiował pliki bezpośrednio z płyty CDaudio w efekcie w pamięci odtwarzacza były tylko linki (skróty) do tej płyty.

Dlatego postanowiłem rozbudować tę stronę o bardziej szczególowe informacje i opisać jak najwięcej urządzeń oraz ich obsługi.

Mile widziane będą również państwa zapytania i uwagi.


Start | China MP4 | China GSM | Camera | Kontakt | Mapa witryny


Podmenu:


Powrót do treści | Wróć do menu głównego